До 90-річчя ХНУБА у науково-інформаційному журналі «Новий Колегіум» опубліковано статтю про становлення, розвиток та досягнення геотехнічних шкіл на кафедрі ГПГС:
Самородов, О.В. Становлення та розвиток геотехнічних наукових шкіл у Харківському національному університеті будівництва та архітектури: історія, персоналії, сьогодення // Новий Колегіум. – №4. -Харків: ХНУРЕ, 2020. – С. 36-42.
У статті наводиться історичний матеріал щодо становлення та розвитку геотехнічних наукових шкіл Харківського національного університету будівництва та архітектури (колишній Харківський інжнерно-будівельний інститут), які почали своє існування з 1934 року зі створенням кафедри основ та фундаментів. Окремо виділяються деякі персоналії кафедри – видатні вчені, професори: Ф.О. Бєляков, С.З. Сайдаковський, І.Я. Лучковський, Г.Г. Стріжельчик та інш., що зробили вагомий внесок у формування саме геотехнічних наукових шкіл в університеті. У розвитку наукових знань визначається особлива роль створенної наукової лабораторії та розробленного устаткування для польових методів дослідження фізико-механічних властивостей грунтів основ фундаментів будівель і споруд. Вказуються досягнення перейменованної кафедри геотехніки, підземних та гідротехнічних споруд сьогодні: відновлення навчально-наукової лабораторії «Геотехнічних вишукувань», що має державну атестацію та яка дозволяє науковцям та студентам якісно виконувати лабораторні роботи та проводити весь комплекс інженерно-геологічних та гідрогеологічних вишукувань для будівництва; створення нового науково-технічного підрозділу кафедри: «Центр моніторингу будівель та споруд», який проводить за допомогою сучасного обладнання та програмного забезпечення інструментальний моніторинг напружено-деформованого стану основ і фундаментів будівельних об’єктів; наявність комп’ютерного класу та ліцензованного програмного забезпечення, в тому числі німецького потужного розрахункового комплексу SOFISTIK з геотехнічним передпроцесором WinTUBE, що дозволяє науковцям на високому рівні проводити науково-технічний супровід проєктування будівельних об’єктів. Також у статті показані переваги підготовки наукових кадрів та інженерів-будівельників за спеціальностями 192 «Будівництво та цивільна інженерія» та 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» та, як наслідок, значний попит випускників саме ХНУБА з боку роботодавців.
До 90-річчя ХНУБА у науково-інформаційному журналі «Новий Колегіум» опубліковано статтю про становлення, розвиток та досягнення геотехнічних шкіл на кафедрі ГПГС
Posted on by Диана
0